Daugelis mūsų rytą pradeda su kavos puodeliu, mėgaudamiesi pirmu šilumos gurkšniu ir peržiūrėdami naujienas ar tiesiog žvelgdami pro langą. Tačiau ne visi gali pasimėgauti kava. Vieniems medikai rekomenduoja jos atsisakyti dėl sveikatos priežasčių, o kitiems ji sukelia nemalonius simptomus. Kai norisi pakeisti įprastą kavos ritualą, daugelis atranda žaliąją arbatą ir labai greitai pajunta jos teigiamą poveikį organizmui.
Mokslininkai iki šiol tyrinėja šio gėrimo galimą teigiamą poveikį sveikatai, todėl verta sužinoti daugiau kuo jis pasireiškia.
Žaliosios Arbatos Poveikis Organizmui
Žalioji arbata yra žinoma ir vertinama jau šimtmečius dėl savo naudingų savybių. Šiuolaikiniai tyrimai taip pat patvirtina, kad šis gėrimas turi daugybę naudos sveikatai. Vienas iš svarbiausių žaliąją arbatą skiriančių aspektų – jos gebėjimas tonizuoti organizmą, nes, skirtingai nei kava, žalioji arbata nesukelia per didelio širdies plakimo ar nemigos, o ramina nervų sistemą.
Žalioji arbata taip pat laikoma galingu antioksidantu. Joje esantys polifenoliai kovoja su laisvaisiais radikalais, kurie gali sukelti vėžinius susirgimus. Kai kurie tyrimai rodo, kad reguliarus žaliosios arbatos vartojimas, bent keturi puodeliai per dieną, gali sumažinti tam tikrų vėžio formų riziką.
Gerina Inkstų Funkciją ir Padeda Metabolizmui
Kalio kiekis žaliojoje arbatoje padeda inkstams išskirti perteklinį skysčių kiekį ir pašalinti riebalų skilimo produktus, todėl ji gali būti naudinga tiems, kurie nori sumažinti kūno svorį. Be to, žalia arbata puikiai veikia virškinimo sistemą, gerina medžiagų apykaitą ir skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą. Tai gali padėti lengviau suvirškinti sunkiai virškinamus riebalus, todėl po sunkių pietų puodelis žaliosios arbatos gali tapti tikru išsigelbėjimu.
Dėl savo antioksidantų savybių, žalia arbata taip pat padeda išlaikyti jaunatvišką odą. Ji kovoja su uždegimais ir rūpinasi odos būkle tiek iš vidaus, tiek išorės. Dėl šių savybių verta pasirinkti aukštos kokybės kosmetiką, kurioje yra žaliosios arbatos ekstrakto.
Gėrimas ne tik karštas, bet ir šaltas
Žalioji arbata taip pat yra puikus pasirinkimas vasaros karštomis dienomis, nes ją galima ruošti ir šaltą. Tereikia sumaišyti ją su ledu ir vaisių gabaliukais, kad sukurtumėte gaivų gėrimą, kuris ne tik maloniai atgaivins, bet ir suteiks sveikatos.
Ne tik tonizuojantis, bet ir atpalaiduojantis, žalioji arbata padeda mažinti stresą ir gerina koncentraciją. Jos sudėtyje esantis teaninas, natūralus amino rūgštis, leidžia lengviau susikaupti ir sumažina nervinę įtampą. Dėl šių savybių žalia arbata gali tapti puikiu pasirinkimu tiems, kurie nori išlaikyti ramybę ir aiškų protą per visą dieną.