Asmeninė kelionės patirtis į Madeirą

Asmeninė kelionės patirtis į Madeirą

Kai pirmą kartą keliavau į Madeirą, nežinojau, ko tikėtis. Portugalijai priklausanti sala dažnai vadinama „Atlanto sodu” ir tai tikrai atitinka tikrovę. Madeira tarsi žalias rojaus kampelis, iškeltas iš okeano. Čia išvydau nuostabius gamtovaizdžius, kuriuose susipynę dramatiški kalnų peizažai, gausius vynuogynus, aplankiau ir gausybę istorinių lankytinų vietų ir šiek tiek pasimėgavau šios šalies pramogomis.

Aplankiau Funšalį

Madeiros sostinė Funšali yra tikras architektūros ir kultūros paveldas. XIX a. kolonijinio stiliaus pastatai, modernūs architektūros šedevrai ir istoriniai objektai, kurie harmoningai sugyvena šiame mieste. Tai – idealus pradinis taškas Madeiros tyrinėjimui. Rekomenduoju pasivaikščioti iki Monte miestelio, kur galėsite pasigrožėti kvapą gniaužiančiais miesto ir Atlanto vandenyno panoramomis. Funštalis taip pat garsėja savo istoriniais rinkos aikštelės turgeliais, kurie atveria duris į autentišką Madeiros skonių ir kvapų pasaulį.

Madeiros pakrantė

Keliaudamas iš Funšalio į Madeiros šiaurę, pamačiau nuostabius pakrantės vaizdus. Salos pakrantė yra nuostabiai įvairi, nuo akmenuotų paplūdimių ir aukštų šlaituojančių uolų. Čia tarsi ramybės oazė, kurioje yra daugybė jūros baseinų. Šios vietos yra idealios tiek plaukimo mėgėjams, tiek tiems, kas mėgsta nardyti. Matydamas žydrą Atlanto vandenyno vandenį, kuris nuolat mainosi nuo šviesiai mėlynos iki tamsiai mėlynos spalvos, supratau, kodėl Madeirą dažnai vadinama Atlanto karalyste.

Nuostabioji Madeiros gamta

Kalnų grandinės, kurios perbraižo visą salą, sukūrė šimtus natūralių parkų, miškų ir upių slėnių, kurie suformavo unikalią Madeiros ekosistemą. Įsikūrusi tarp vandenyno ir kalnų, Madeira yra tikra gamtos rojaus sala. Čia galima rasti retų gyvūnų rūšių, įspūdingų augalų ir unikalios subtropinės augmenijos. Madeira taip pat garsėja savo levandomis,  senoviniais laistymo kanalais, kurie dabar yra populiarūs pėsčiųjų maršrutai.

Žygiai po kalnus

Madeira kelionės yra tikrai nuostabios ir čia verta atvykti visiems. Ši šalis garsėja savo kalnais, kurie tiesiog sukurti, kad jie būtų pereiti. Daugelį keliautojų, įskaitant ir mane, patraukia būtent šių kalnų grožis ir iššūkis juos pereiti. Yra begalės maršrutų, pradedant nuo švelnių pasivaikščiojimų po miškus, baigiant ekstremaliais žygiavimais per kalnų viršūnes. Aš stengiausi eiti per sunkiausius maršrutus, todėl tai buvo tiesiog kvapą gniaužiantis momentas, kurį visada atsiminsiu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *