Žirgų terapija: kuo ji naudinga?

Žirgų terapija: kuo ji naudinga?

Hipoterapija – žirgų terapija. Tai pagalbinis gydymo ar reabilitacijos metodas, kurio metu žmogus leidžia laiką su žirgais. Toks gydymo būdas plačiai taikomas įvairiose pasaulio šalyje, įskaitant ir Lietuvą. Tiesa, mūsų šalyje hipoterapija dar nėra tokia žinoma. Vis dėlto, verta žinoti, jog žirgų terapija taikoma įvairiausių sveikatos sutrikimų bei sunkumų turintiems vaikams, suaugusiems. Toks jodinėjimas žirgais vaikams ypač naudingas.

Žirgų terapijos būdai

Nuo senų laikų žinoma apie gyvūnų teigiamą poveikį žmogui: tiek emociškai, tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Turbūt jau esate girdėję apie delfinų ar šunų terapiją. Taigi, egzistuoja ir žirgų terapija. 

Įprastai skiriamos trys pagrindinės terapijos rūšys: hipoterapija – gydymas žirgo judesiu, gydomasis jojimas bei psichologinis konsultavimas su žirgais.

Pirmoji, hipoterapija, taikoma sunkią fizinę ar kompleksinę negalią turintiems vaikams. Toks metodas paremtas žirgo bei žmogaus judesių, atliekamų einant, panašumu. 

Antrasis būdas, gydomasis jojimas – plačiausiai taikoma terapijos rūšis. Šiuo metodu, per žirgų pažinimą, jojimo mokymąsi žmonės įgyja kasdieniam gyvenimui reikalingų įgūdžių, t. y. mokosi bendrauti, ugdo kantrybę, planuoja veiksmų seką ir t. t.

Trečiasis, psichologinis konsultavimas yra patyriminis psichologinės pagalbos metodas, kuriame dalyvauja žirgai. Konsultacijose – nejojama. Žmonės stebi žirgus, įsitraukia į jų veiklas kartu su specialistais. Tai padeda atpažinti jausmus, mintis, elgesį.

Žirgų terapijos nauda

Kaip jau įvardyta, naudų – daug. Tačiau štai keletas kitų, ypač svarbių naudų: mažinamas raumenų skausmas, įtampa, lavinama judesių koordinacija, pusiausvyra, sėdėjimas balne gerina laikyseną, stiprina nugaros raumenis. Vaikams, turintiems fizinę ar psichinę negalią padidėja pasitikėjimas savimi, savarankiškumas, ugdoma atsakomybė, kantrybė. Buvimas su žirgais stimuliuoja taktilinį, vizualinį, pusiausvyros ir kitus pojūčius.

Ką terapijos dalyviai veikia užsiėmimų metu?

Mokamasi prižiūrėti žirgus, jais tinkamai rūpintis, vedžioti, joti. Tokiu būdu gerėja emocijų ir elgesio kontrolė, lavėja bendravimo įgūdžiai, didėja pasitikėjimas savimi, patiriamos teigiamos emocijos. Taip pat atliekamos įvairios užduotys, žaidžiami žaidimai, kurių metu mokomasi raidžių, spalvų, skaičių, veiksmų planavimo. 

Tačiau, būtina pabrėžti, kad jodinėjimas žirgais, puikus užsiėmimas visiems žmonėms, ne tik sergantiems. Tad tai – puikios kalėdinės dovanos vaikams ir suaugusiems, mylintiems gyvūnus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *