Kaip išsirinkti tinkamą sportinę aprangą?

Kaip išsirinkti tinkamą sportinę aprangą?

Po intensyvios treniruotės pajusite išsekimą, nuovargį, skausmą ir greičiausiai kartu pajusite gausų prakaito sluoksnį. Keista, bet treniruočių aprangos pasirinkimas gali turėti didelės įtakos jūsų savijautai po treniruotės, kurią įtakoja tokie veiksniai kaip audinio sudėtis ir jo tinkamumas jūsų fizinei veiklai.

 

Rinkitės aukštos kokybės audinius

Kai kurie audiniai yra specialiai sukurti taip, kad pašalintų prakaitą nuo jūsų odos arba jį sugertų. Renkantis treniruočių drabužius, labai svarbu priimti pagrįstus sprendimus.

 

Pirmenybę teikite drėgmę sugeriantiems audiniams: daugybė kvėpuojančių sintetinių medžiagų yra sukurtos taip, kad „nuvalytų“ prakaitą nuo jūsų odos, palengvintų greitą išgaravimą ir išlaikytų jūsų kūno vėsą. Tokie audiniai kaip polipropilenas, COOLMAX® ir SUPPLEX® yra puikus pasirinkimas veiklai, sukeliančiai stiprų prakaitavimą, neleidžiant drabužiams permirkti ir diskomforto.

 

Įsitikinkite, kad jie tinka

Norėdami optimizuoti komfortą treniruočių metu, atkreipkite dėmesį į treniruočių aprangos tinkamumą.

 

Pirmenybė teikiama patogumui: rinkitės laisvus ir patogius drabužius. Tačiau užsiimdami tokia veikla kaip bėgimas ar važiavimas dviračiu venkite plačių kelnių ar laisvų kelnių, kurios gali įsipainioti į pedalus ar pėdas.

 

Pritaikykite drabužius pagal veiklą: rinkitės tamprius, prigludusius audinius tokiai veiklai kaip joga ar pilatesas, kurie priglunda prie jūsų kūno ir pašalina prakaitą.

 

Pašalinkite kliūtis: užtikrinkite, kad jūsų drabužiai netrukdytų jūsų judesiams bet kokios veiklos metu.

 

Prisitaikykite prie sezoninių pokyčių

Tiems, kurie užsiima mankšta lauke ar sezoniniu sportu, labai svarbu tinkamai apsirengti pagal orą.

 

Karštas oras: rinkitės kvėpuojančius audinius, kurie leidžia odai kvėpuoti ir efektyviai šalina prakaitą. Rinkitės lengvus, patogius drabužius, palengvinančius nevaržomus judėjimą.

 

Šaltas oras: apsirenkite šiltai sluoksniais, kuriuos galima reguliuoti mankštinantis ir kylant kūno temperatūrai. Naudokite prakaitą sugeriančius drabužius kaip pagrindinį sluoksnį, o viršuje – izoliacinius sluoksnius ir apsaugokite galvą, ausis ir rankas nuo šalčio.

 

Drėgnas ar vėjuotas oras: apsisaugokite nuo elementų išoriniu sluoksniu, skirtu atstumti lietų ir vėją treniruočių lauke metu.

 

Nepamirškite, kad nepaisant temperatūros, tikėkitės prakaituoti. Pirmenybę teikite patogumiems drabužiams, kurie skirti intensyviems pratimams ir kurie efektyviai valdo prakaitą. Visada atsižvelkite į orą sportuodami lauke ir atitinkamai apsirenkite.