Pirmosios pagalbos vaistinėlės automobiliui atnaujinimas

Pirmosios pagalbos vaistinėlės automobiliui atnaujinimas

Šiais laikais žmonės praleidžia daug laiko kelyje, ypatingai daug laiko keliaudami su automobiliu. Įvykus nenumatytam nelaimingui įvykiui, pavyzdžiui, avarijai arba kitokiai nelaimei, būtina Jums įsitikinti, kad turite reikiamų medicinos priemonių ir ar galite suteikti skubią medicininę pagalbą, kol į įvykio vietą atvyks profesionali medikų komanda.

Svarbu, nes keliaudami automobiliu kritiniu atveju galite atsidurti ganėtinai toli nuo ligoninės ar kitos medicinos įstaigos. Todėl  tokiu atveju turite sugebėti įvertinti situaciją ir užtikrinti, kad būtų suteikta tinkama pirmoji pagalba. Taip bus užkertamas kelias galimam sužeidimų pablogėjimui ir užtikrinamas mūsų saugumas kritinėse situacijose. Pirmosios pagalbos rinkinys automobilyje padės Jums pasirūpinti bet kokiais nedideliais sužalojimais, pavyzdžiui, įpjovimais, kuriems nereikia profesionalaus medicininio pasirengimo, taip pat naujas komponentas turniketas skirtas mąsyviam galūnių kraujavimui.

Pirmosios pagalbos vaistinėlės automobiliui atnaujinimas

Nors ir Lietuboje kiekvienoje transporto priemonėje visada privalėjo būti vaistinėlė, tačiau taip pat privalomai turi būti galiojantis pirmosios pagalbos rinkinys, nuo 2023 m. sausio 1 d. visi seni pirmosios pagalbos rinkiniai turi būti arba atnaujinti tam tikrais komponentais arba reikėtų įsigyti naują pirmosios pagalbos rinkinį.

Iš pradžių buvo numatyta, kad automobilių savininkai pirmosios pagalbos rinkinius turės atnaujinti nuo 2022 m., bet šis terminas buvo pratęstas net kelis kartus,  atsižvelgiant į padėtį Ukrainoje ir gerokai išaugusią įvairių pirmosios pagalbos rinkinių, įskaitant ir turniketus, paklausą daug kas aukojo Ukrainai juos.

Jeigu turite vaistinėlę įsigytą po 2020 m. Tuomet Jūs neprivalote pirkti visiškai naujos pirmosios vaistinėlės rinkinio su visa nauja sudėtimi. Bet jeigu buvo pirkta anksčiau, tokiu atveju galima ir papildomai įsigyti trūkstamų priemonių, kurios turi būti įtrauktos į naują pirmosios pagalbos rinkinį, pavyzdžiui, 2 vnt turniketų kurie yra skirti stipriam kraujavimui stabdyti. Nepamirškite ir papildomų priemonių, kurios bus privalomos nuo 2023-07-01. Tai yra pirmosios pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui ir vienkartiniai šalčio maišeliai.

Kas sudaro naują pirmosios pagalbos rinkinį:

 • Įvairių dydžių sterilūs pleistrai (10 vnt.);
 • Pleistras (ritinėlis) (1 vnt., mažiausiai 5 m);
 • Pirmosios pagalbos žirklės (1 vnt.);
 • Vienkartinės medicininės pirštinės (2 komplektai po 2);
 • Sterilus kompresinis tvarstis su steriliu ne mažesniu kaip 10 cm x 10 cm padu ir ne mažesniu kaip 15 cm x 180 cm tvarsčiu (1 vnt.);
 • nesterilus tvarstis (5 vienetai, kiekvienas ne trumpesnis kaip 5 m ilgio);
 • Trikampio formos pagalbinis tvarstis (2 vnt.);
 • Sterilus žaizdos tvarstis, ne mažesnis kaip 5 cm x 10 cm (10 vienetų);
 • Speciali antklodė nukentėjusiajam paguldyti arba uždengti, ne mažesnė kaip 130 cm x 200 cm (2 vnt.);
 • Žnyplės stipriam (masyviam) kraujavimui iš galūnių (rankų, kojų) sustabdyti (2 vnt.);
 • Vienkartinės apsauginės plėvelės ir (arba) pirmosios pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui (2 vnt.);
 • Vienkartinis šaldymo maišelis (2 vnt.);
 • Pirmosios pagalbos teikimo instrukcijos arba atmintinė, turniketo naudojimo taisyklės (1 vnt.).

Priežastys, kodėl verta turėti automobilio pirmosios pagalbos rinkinį

Pirmosios pagalbos vaistinėlės turėjimas automobilyje turi daug privalumų, įskaitant ir šiuos:

 

 • Pasirengimas ekstremalioms situacijoms.
 • Nelaimingi atsitikimai kelyje ar kitos medicininės avarijos gali būti chaotiškos ir sukelti didelį šoką bei stresą. Išankstinis pasiruošimas ir gerai parengtas planas kartu su tinkama įranga padeda mums susidoroti su ekstremaliomis situacijomis ir sumažinti jų neigiamą poveikį. Dėl šios priežasties automobilyje būtina turėti pirmosios pagalbos vaistinėlę. Turėdami tinkamą vaistinėlę ir išlikdami ramūs galėsite padėti nukentėjusiajam.
 • Nuo 2023 metų liepos 1 dienos yra privaloma įmonėse bei transporto priemonėse turėti naujo tipo pirmosios pagalbos vaistinėlę arba atnaujinti naujais komponentais.

Pirmosios pagalbos vaistinėlės automobiliui atnaujinimas

Greitas reagavimas

Turėdami po ranka pirmosios pagalbos vaistinėlę, sutrumpiname laiką, praleistą laukiant medicininės pagalbos, ir galime greitai sureaguoti į sužalojimus. Kol laukiame atvykstančių medicinos darbuotojų, galime įvertinti situaciją ir padėti nukentėjusiajam naudodami pirmosios pagalbos vaistinėlę.

Mažiau nukentėjusiųjų

Pasirengimas ekstremalioms situacijoms ir reikiamos pirmosios pagalbos įrangos turėjimas užtikrina, kad nukentėjusiems žmonėms bus suteikta skubi pirmoji pagalba, kol jie laukia, kol į įvykio vietą atvyks medicinos personalas. Taip užkertamas kelias potencialiai rimtesniems sužalojimams ir sumažėja sunkių nukentėjusiųjų skaičius.

Galiausiai

Automobilyje ne tik būtina, bet ir privaloma turėti pirmosios pagalbos rinkinį, kitu atveju galite gauti administracinę baudą iki 30 eur. Tai ne tik suteikia daugiau ramybės žinant, kad esate pasiruošę nenumatytiems atvejams, bet ir prisideda prie greitesnio reagavimo į sužalojimus ir mažesnio bendro nukentėjusiųjų skaičiaus.