Praktiniai patarimai šiuolaikiniams tėvams

Praktiniai patarimai šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas naujas tėtis ar mama klausia savęs, kaip turėtų atrodyti tinkama kūdikio priežiūra. Pavyzdžiui, kaip maudyti, ką daryti su naujagimio oda, ir galiausiai, kaip užtikrinti gerą kūdikio miegą. Tai svarbūs klausimai ir ne visus juos akušerė išsamiai paaiškins viešnagės ligoninėje metu. Tad, aptarkime svarbiausius  kūdikio priežiūros aspektus.

Kaip prižiūrėti kūdikį – pagrindinės higienos taisyklės

Kasdienė naujagimio priežiūra yra esminė. Svarbu užtikrinti, kad kūdikis būtų pamaitintas, švarus ir miegotų jo amžiaus kūdikiams tinkamą laiką. Kasdienės maudynės nerekomenduojamos, nes gali pernelyg išsausėti jautri kūdikio odelė. Tačiau būtina kasdien šiltu vandeniu nuplauti kūdikio veidą, sėdmenis, alkūnių raukšlę, kirkšnių ir kelių sritį.

Daugeliui jaunų tėvų pirmosios maudynės yra didžiausias iššūkis, todėl patartina paklausti akušerės patarimo šiuo klausimu. Bendra taisyklė – vandens temperatūra turėtų būti 35-37 0C, o kambario temperatūra – ne žemesnė kaip 22-23 0C. Ant vonios dugno patartina padėti naujagimiams skirtą vonios kilimėlį.  Pradėkite plauti kūdikio veidą ir galvą ir baikite plauti kūdikio užpakaliuką. Maudynės turėtų trukti ne ilgiau kaip 5 minutes.

Naujagimį reikia saugoti nuo skersvėjų ir iš karto po maudynių suvynioti į šiltą rankšluostį ar antklodę. Nepatartina naudoti daug vonios losjono ar šampūno, o kūdikio odos nereikėtų trinti, tik lengvai nuplauti. Po maudynių galima patepti švelniu kūdikių odos priežiūrai skirtu emolientu.

Kaip užtikrinti ramų kūdikio miegą?

Daugeliui šiuolaikinių tėvų didžiausias iššūkis – kūdikio miegas. Daugiau pagalbos šiuo klausimu galite rasti: https://miegopasaka.lt/blogas/kaip-uzmigdyti-kudiki/, o dabar aptarsime, pagrindinius veiksnius, kurie padės pagerinti vaiko miegą:

  • Sukurkite miegui palankią aplinką

Kad kūdikis gerai miegotų, pirmiausia reikia parūpinti jam jaukų kokoną, kuriame jis jaustųsi saugus. Nesvarbu, ar jis turi savo kambarį, ar miega su jumis, turite sukurti aplinką, kuri padėtų jam lengvai užmigti.

Norėdami tai padaryti, galite papuošti savo kūdikio kambarį, kad sukurtumėte švelnią ir raminančią atmosferą. Sienų spalva, ryškumas, triukšmas, saugumas, lovytės vieta, čiužinio kokybė… yra visi veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti.

  • Susikurkite miego rutiną

Kad vaikai gerai užmigtų ir ramiai miegotų naktį, svarbu jiems sukurti kasdienę rutiną. Taip juos lengviau užmigdysite ir išvengsite pabudinėjimo nakties metu.

  • Palydėkite kūdikį jo kelionėje į miegą

Pirmosiomis savaitėmis, net pirmaisiais gyvenimo metais, svarbu padėti kūdikiams užmigti, nuraminant juos prieš miegą.

Norint padėti užmigti, gali būti naudinga kūdikį pasūpuoti. Supimas iš tikrųjų gali atkurti siūbavimo judesius, kuriuos jis galėjo jausti savo motinos įsčiose. Sūpavimą galite palydėti lopšinėmis, švelnia muzika ar šnabždesiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *