Kai nueinate į prekybos centrą ir apžiūrinėjate didžiulį asortimentą, yra vienas bendras bruožas, kuris būdingas daugumai prekių – trumpas galiojimo laikas. Neįmanoma pervertinti maisto produktų šviežumo svarbos. Kuo šviežesnis maistas – tuo jis sveikesnis. Kalbant apie mėsos produktus, šis teiginys skamba dar teisingiau. Laimei, tam yra iš kartos į kartą perduodamas procesas, kaip tai išspręsti. Toliau aptarsime viską, ką reikia žinoti apie vytintus delikatesus.
Kaip vyksta mėsos vytinimas?
Pats proceso pavadinimas „vytinimas” nelabai atspindi, kaip jis iš tikrųjų vyksta. Iš esmės tai – maisto produktų konservavimo procesas, kuris ypač veiksmingas įvairioms mėsos rūšims. Šio proceso tikslas – pašalinti drėgmės perteklių iš produkto. Aplink mėsą dedama druskos, kuri padeda ištraukti drėgmės perteklių ir išlaikyti mėsą sausą. Taip pat dažnai pridedama cukraus ir nitratų, kurie atlieka tą pačią funkciją.
Išskirtiniai vytintų delikatesų skoniai
Pagrindiniai veiksniai, skiriantys skirtingas vytintos mėsos rūšis, yra mėsos rūšis, vytinimo būdas ir prieskoniai, naudojami skoniui suteikti. Todėl šių produktų galima rasti kiekvieno skoniui – nuo saldžių iki pikantiškų gaminių. Pavyzdžiui, prosciutto yra lėtai sūdytas ir kelis mėnesius brandintas kumpis. Daugiau įvairių delikatesų galite rasti ir internetinėje parduotuvėje.
Mėsos vytinimo privalumai
Svarbiausias dalykas, apie kurį reikia kalbėti, yra konservavimo procesas – daugumą vytintų mėsos gaminių galima sandariai uždaryti ir laikyti daug mėnesių. Atidarius pakuotę, ją rekomenduojama suvartoti per savaitę. Be to, vytinimas smarkiai sumažina botulizmo – sunkios bakterinės ligos, galinčios paralyžiuoti raumenis ir paveikti nervus – riziką. Dar vienas vytinimo privalumas – labiau išryškėja mėsos skoniai – dėl drėgmės nebuvimo jie tampa stipresni.
Yra daug įvairių būdų, kaip mėgautis vytinta mėsa. Jas galite naudoti kaip sudedamąsias receptų dalis, valgyti kaip užkandžius arba kurti gardžius derinius.
Vytintų delikatesų evoliucija
Bėgant laikui mūsų technologijos ir kasdienio gyvenimo būdas toliau tobulėja. Vytinimas kadaise buvo būtinybė, kai jis buvo sukurtas siekiant sustabdyti ligų plitimą ir padėti mėsai nesugesti. Tačiau tobulėjant technologijoms šis procesas tapo gerokai paprastesnis. Dabar virėjai ir vartotojai naudoja mėsos vytinimą, nes jis išryškina kiekvienos mėsos tekstūrą ir skonį.