Odinių baldų priežiūros taisyklės

Odinių baldų priežiūros taisyklės

Odiniai baldai, tai stilingas interjero sprendimas . Jie turi savų pranašumų, lyginant su kitais baldais. Natūralios odos baldai yra solidųs, stilingi, prabangūs. Tam tikri odiniai baldai gali rodyti jų turėtojų užimamą padėtį visuomenėje. Tačiau tokiais baldais nepakanka vien grožėtis ir didžiuotis, jiems būtina speciali priežiūra, valymas ir impregnavimas. Odiniai baldai  neprisigeria kvapų ir „nebijo“riebalinių dėmių. Tačiau jiems kenkia dulkės , augintinių nagai ir karšti gėrimai bei kiti skysčiai.  Todėl privalu paisyti odinių baldų priežiūros taisyklių.

 

Kaip prižiūrėti odinius baldus?

 

  • Pirmas įsidėmėtinas dalykas – jokiu būdu odinių baldų valymui nenaudokite buitinės chemijos priemonių, nei priemonių sudėtyje turinčių chloro ar terpentino.
  • Nestatykite odinių baldų drėgnoje patalpoje. Žiūrėkite, kad jie nebūtų apšviečiami tiesioginių saulės spindulių.
  • Kad Odiniai baldai išsaugotų minkštumą ir blizgesį, laikydamiesi rekomendacijų, nustatytu dažnumu „pamaitinkkite“ odą specialiomis priemonėmis.
  • Dulkes nuo odos apmušalų nuvalykite sausa arba drėgna medvilnine šluoste. Galima naudoti silpną muilo tirpalą. Atsiradus dėmėms, jas būtina nuvalyti nedelsiant. Sunkiai pašalinamas , įsisenėjusias kavos, vyno ar sulčių dėmes pavalykite vaitspiritu suvilgyta kempinėle. Norėdami pašalinti iš odos kramtomosios gumos dėmes, pirmiausia jas pašaldykite uždėje ant dėmės maišelį su keliais ledo kubeliais, tuomet jos sukietės ir lengvai nusilups. Po drėgno valymo  nusausinkite odinį baldą minkšta šluoste.
  • Neleiskite augintiniams graužti ar draskyti odinių baldų. Tokie pažeidimai sunkiai pašalinami ir jų naikinimas gali kainuoti daug pinigų. Verčiau apsispręskite, ką labiau norite turėti, odinius baldus ar naminį gyvūną. Abu kartu šie dalykai sunkiai suderinami.
  • Jei norite išbandyti kokį nors dėmių iš odinių baldų šalinimo būdą ar priemonę, darykite tai nematomoje baldo vietoje.
  • Kai nepakanka kasdienės priežiūros ir jei patiems paprastomis priemonėmis nepavyksta išvalyti odinių baldų ar bijote juos sugadinti, verčiau patikėkite jų valymą profesionalų komandai. Patikimų valymo įmonių darbuotojai naudoja profesionalias priežiūros priemones bei patikimą įrangą.

 

Jeigu įsigyjote odinius baldus, rūpestingai juos prižiūrėkite. Odiniai baldai, iš tiesų, patogųs, dailūs ir praktiški. Jais galėsite džiaugtis nevienerius metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *