Kaip smėlį panaudoti kiemo aplinkos gražinimui?

Kaip smėlį panaudoti kiemo aplinkos gražinimui?

Smėlis – tai nuosėdinė uoliena. Jis yra plačiai paplitusi naudingoji iškasena. Tai natūrali medžiaga, kurią galima panaudoti be jokio apdirbimo. Skiriamas natūralus ir dirbtinis smėlis. Natūraliu vadinamas atviruoju būdu karjeruose iškastas smėlis. Dirbtinis smėlis išgaunamas sijojant žvyrą. Smėlis susideda iš vienos ar kelių rūšių mineralų.  Pagal kasybos vietą smėlis gali būti jūrinis, upinis, kvarcinis. Pagal smėlio dalelių stambumą jis skirstomas į skirtingas frakcijas. Atsižvelgiant į frakciją, smėlis gali būti naudojamas statybos darbams, aikštelių įrengimui,drenažo įrengimo darbams. Turbūt daugeliui teko pastebėti, kad smėlio spalva skiriasi. Smėlio spalva priklauso nuo jo mineralinės sudėties ir priemaišų. Baltos spalvos smėlyje vyrauja kvarcas. Žalios spalvos smėlyje vyrauja glaukonitas. Geležies oksidai suteikia smėliui gelsvos, rudos ar rausvos spalvos. Pilkame, juosvame smėlyje vyrauja ilmenitai.

Kiemo gražinimo darbams geriausiai tinkamas stambesnės frakcijos ir dekoratyvinis smėlis.

  • Šiltu oru vaikams patinka žaisti su smėliu. Tai skatinantis kūrybiškumą, o kartu ir raminantis, užsiėmimas. Todėl namų, kuriuose auga vaikai, kieme pravartu įsirengti smėlio dėžę. Tam puikiai tiks smulkesnės frakcijos sijotas smėlis.
  • Patogu ir madinga išgrįsti kiemą ar jo dalį trinkelėmis. Norintiems išgrįsti kiemą ar atskirus jo plotus trinkelėmis, nepavyks apsieiti be smėlio. Rupesnis, didesnės frakcijos, smėlis tinka trinkelių pagrindui ruošti ir tarpams tarp plytelių užpildyti.
  • Puiki kiemo puošmena yra dekoratyviniai augalai ir gėlynai. Skirtingų atspalvių smėlį galima panaudoti gėlynų, alpinariumų dekoravimui.
  • Smagiausia ir saugiausia, kai vaikai gali žaisti savo kieme. Smėlio pagalba kiemuose įrengiamos saugios ir jaukios vaikų žaidimo aikštelės.
  • Jei kieme turite baseiną ar tvenkinį, naudodami kvarcinį smėlį galite įsirengti pliažą, kuris primins pajūrio paplūdimį.
  • Jaukumo ir romantikos kieme teikia smėliu išbarstyti takeliai. Jiems galite panaudoti skirtingo rupumo ir atspalvio smėlį.

Skirtingiems darbams ir poreikiams, reikalingas skirtingos frakcijos ir rūšies smėlis. Todėl tam, kad darbai būtų atlikti sėkmingai, o rezultatai džiugintų, verta tartis su specialistais. Jie patars kiek ir kokio smėlio prireiks planuojamiems darbams atlikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *