Šilumos siurbliai oras – vanduo: ar geras atsiperkamumas?

Šilumos siurbliai oras – vanduo: ar geras atsiperkamumas?

Šilumos siurbliai gali būti skirti tiek orui, tiek vandeniui šildyti.

Orui šildyti naudojami oro šilumos siurbliai, kurie iš aplinkos orą sugeria ir jame esančią šilumą perduoda į pastatą, kurio temperatūra yra aukštesnė. Tai vadinama oro-oro šilumos siurbliu.

Vandeniui šildyti naudojami šilumos siurbliai oras vanduo, kuriuose naudojamas šaltas vanduo kaip šaltinis, o šiluma perduodama į šildomą vandens tinklą. Šilumos siurbliai oras vanduo yra naudojami, kai reikia šildyti didelius plotus, tokius kaip prekybos centrai, viešbučiai ar kiti viešieji pastatai, tačiau yra dažnas pasirinkimas ir individualiems namams.

Abiejų tipų šilumos siurbliai yra efektyvūs, tačiau kiekvienas jų turi savo privalumų ir trūkumų, ir pasirinkimas tarp jų priklausys nuo konkrečių poreikių ir sąlygų.

Ar brangus montavimas?

Montavimo kaina priklauso nuo kelių veiksnių, tokių kaip:

  1. Pasirinktas šilumos siurblio tipas ir komplektacija
  2. Pastato dydis ir sudėtingumas
  3. Montavimo darbų trukmė ir sudėtingumas
  4. Montuotojų kvalifikacija ir patirtis
  5. Apskritis, kurioje vykdomas montavimas.

Šilumos siurblio kainai taip pat įtakos turi jo energijos efektyvumas ir galia. Paprastai efektyvesni ir galingesni šilumos siurbliai kainuoja daugiau nei mažiau efektyvūs ir mažiau galingi.

Taigi, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių, kad nustatytumėte konkretų šilumos siurblio montavimo kainą. Tačiau daugeliu atvejų, šilumos siurblių montavimo kainos yra palyginus su kitų šildymo sistemų montavimo kainomis ir daugiau investicijų reikalauja tik pradžioje. Taip yra dėl to, kad šilumos siurblių naudojimas yra daug efektyvesnis ir ekonomiškesnis ilgalaikiu laikotarpiu, taigi jie gali padėti sutaupyti lėšų, skirtų šildymui ir atvėsimui.

Ar geras atsiperkamumas ateityje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *